27 Nisan 2016 E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

  • 27 Nisan 2016
  • 2.279 kez görüntülendi.
27 Nisan 2016 E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Artık günümüzde çoğu insan mail adresi kullanıyor. Henüz bir mail hesabı olmayanlar da mail hizmeti veren kuruluşlardan mail hesabı açtırabiliyor. Mail hesaplarını genellikle Facebook, Twitter gibi sitelere kayıt olabilmek için açtıranlar da var.

 

Peki mail hesabımı nerden almalıyım ve nasıl oluşturmalıyım sorusuna gelince. Mail hesaplarınızı Google Gmail, Microsoft Hotmail, Yahoo Mail, veya Yandex ten alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken mail hesabınızı hangi amaçla kullanacağınızdır. Çünkü her mail hizmetinin birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları var. Örneğin Gmail kullanıcıları bir seferde tek maile maksimum 25 MegaBayt dosya ekleyebilirler. Microsoft’tan yani Hotmail den mail hesabı açanlar Bir seferde Max 10 MB dosya ekleyebilir. Yandex kullanıcıları Bu konuda en avantajlı olanlarıdır. Çünkü tek seferde 2 GigaBayt(Gb) dosya ekleyebilirler. Buna karşılık Her birinin de Mail kotaları oldukça yüksektir.

 

Ancak mail hesabınızı Facebook, Twitter gibi sitelere üye olmak için kullanacaksanız herhangi birinden mail hesabı açmanız yeterli olacaktır.

 

mail-adresi-nasıl-alınır hotmail yandex-mail

 

MSN’ye Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle MSN’e kaydolmak için buraya tıklayınız. Aşağıdaki gibi form açılacaktır. Burdaki formu doldurduktan sonra Kaydol dediğinizde MSN hesabınız oluşturulmuş olacaktır. Artık herhangi bir yere kayıt olurken Hotmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

 

Gmail’e Nasıl Kayıt Olunur?

Buraya tıklayarak Gmail ürününe kayıt olabilirsiniz. Aşağıdaki gibi bir görüntüsü vardır. Formu doldurduktan sonra devam diyerek sonraki ve son adıma geçin. Gmail hesabınız oluşturulmuş olacaktır. Artık herhangi bir siteye üye olurken Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz.

 

Yandex Mail’e Nasıl Kayıt olunur?

Buraya tıklayarak karşınıza çıkan adımları düzgün bir şekilde doldurunuz. İleri diyerek sonraki adımları da doldurunuz va tamamlayınız. Artık Yandex Mail hesabınız da oluşturulmuş olacaktır.

 

Benim favorimi soracak olursanız tabiki içlerinde en büyüğü olan Gmail. Ancak Yandex Mail’de sınırsız kapasitesi ve tek seferde 2 GB’a kadar mail limitiyle göz dolduruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ