27 Nisan 2016 Diş Ağrısını Dindirme Yöntemleri – Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • 27 Nisan 2016
  • 713 kez görüntülendi.
27 Nisan 2016 Diş Ağrısını Dindirme Yöntemleri – Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bu makalemizde sizlere diş ağrısının nedenleri, diş ağrısını dindirme yöntemleri,diş ağrısına ne iyi gelir gibi sorunlara karşı cevaplar buluyoruz. Makalemizi okuyarak sizlere sunduğumuz yöntemlerden birini seçebilirsiniz. Diş ağrısını dindirme yöntemlerinden önce sizlere diş ağrısının sebepleri hakkında bilgilendirmeler yaparak bir daha yapmamanız gerekenleri de sıralayacağız. Öncelikle bu makalemizde yazılanlar sadece bir tavsiye ve genel doğrulardır. Diş ağrısında mutlaka bir doktora başvurmak gerekmektedir.

 

Diş Ağrısının Nedenleri

 

Diş ağrısının nedeni çoğunlukla çürümüş dişlerdir. Çürüyen dişler zamanla iltihaplanır ve bunun sonucunda da dişteki sinirler ölmeye başlar. Gittikçe de diş yüzeyinin dışına doğru yayılmaya başlar. Bu da dişte basınç ve ağrı oluşumuna sebep olur. Özellikle geceleri çok fazla ağrır. Çünkü geceleri damarlar daha fazla açılır. Ve ağrı daha çok yayılır. Diş ağrılarının ana sebebini bu şekilde açıklayabiliriz.

 

Diş Ağrısından Kurtulma Yolları

 

Diş ağrısından kurtulmak için mutlaka doktora gitmeniz gerekmektedir. Buradan öğreneceğiniz tavsiyeler sizlere sadece kısa bir süreliğine geçici bir çözüm olacaktır.

 

Diş ağrısında akla ilk gelen şey ağrı kesicilerdir. Ancak unutulmamalıdır ki ağrı kesiciler diş ağrılarını geçirmez. Sadece uyuşturur. Bu da ağrıyı hissetmemenizi sağlar siz de rahatlarsınız. Ağrı kesicinin etkisi geçtikçe ağrıyı tekrar hissedeceksiniz. Bir doktora başvurana kadar geçici bir süreliğine ağrı kesiciler ve diğer tavsiye yöntemleri uygulanabilir.

 

NOT: Güçlü ağrı kesiciler kullanılırken dikkat edilmelidir. Güçlü ağrı kesiciler asla dişlerin üzerine konulmamalıdır. Doğrudan kana ulaştığından güçlü ağrı kesiciler ciddi problemlere yol açar. Eğer ağrı kesici kullanılıyorsa mutlaka yutulmalıdır.

 

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

 

Diş ağrılarına geçici bir süreliğine aşağıdakilerin iyi geldikleri söylenmektedir. Bunlar, Ağrı kesici içmek (majezik, apranax – dikkat güçlü ağrı kesicilerdir diş üzerine konulmamalıdır.), Hafif ağrılarda ağrıyan dişin üstüne karanfil koymak, Ağrıyan dişin olduğu bölgeyi soğuk su ile çalkalamak (Bu yöntem çok uzun sürmez ancak ağrı kesicilerin bile etki etmediği zamanlarda uygulanan bu soğuk füzyon kısa bir süreliğine diş ağrılarına iyi gelir.)

 

Tüm bunların yanında diş ağrılarına yakalanmamak için yapılması gereken belli başlı işlemler vardır. Bunların en başında tabiki dişlerinizi düzgün bir şekilde fırçalamak, ve asitli yiyeceklerden uzak durmak. Bu şekilde zaten kolay kolay diş ağrılarıyla karşılaşmazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ